Benefičný koncert „Od LADY CARNEVAL k DRACULOVI“

Benefičný koncert „Od LADY CARNEVAL k DRACULOVI"Pocta legendám popovej a muzikálovej hudby Karlovi Svobodovi a Jozefovi Bednárikovi.

Umelecká agentúra Slovak Productions s.r.o. v roku 2018 produkovala veľkolepú hudobnú show „od LADY CARNEVAL k DRACULOVI“ na počesť umeleckých titánov česko-slovenskej hudobnej a muzikálovej scény, ktorými boli hudobný skladateľa Karel Svoboda a režisér Jozef Bednárik, ktorí významnou mierou ovplyvnili vývoj hudobnej a divadelnej scény na území Českej a Slovenskej republiky.

Diváci v Bratislave, Košiciach a Žiline mali jedinečnú možnosť vidieť rámci jedného podujatia top českých a slovenských umelcov ako sú: Helena Vondráčková, Jiří Korn, Leona Machálková, Daniel Hůlka, Nela Pocisková, Petr Kolář, Juraj Bača a Martin Chodúra, ktorých bude sprevádzať Štátny komorný orchester Žilina, pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša.

Hudobná show bola doplnená veľkoplošnou videoprojekciou a príspevkami s dobovými zábermi i komentármi súčasníkov oboch tvorcov. Hudobné čísla bolisprevádzané symfonickým orchestrom, svetelnými efektmi a scénickým tancom. Nechýbali rozhovory s umelcami, zábery z príprav muzikálov, nahrávania hudby, ukážky z filmov, dokumentárne zábery z divadelných skúšok a oveľa viac. Okrem iných zazneli megahity ako „Lady Carneval“, „Stín katedrál“, „Lásko má já stůňu“, „Kdepak ty ptáčku hnízdo máš“, „Včielka Maja“, „Čau lásko“, „Jsi můj pán“ a mnohé ďalšie.