Folklór vo Fraku na Šírave

Galakoncert FOLKLÓR VO FRAKU 2022 Šírava

Galakoncert FOLKLÓR VO FRAKU 2022 Šírava

Najväčšia slovenská folklórna show prichádza otvoriť letnú turistickú sezónu na breh východoslovenského mora, Zemplínskej Šíravy. Monumentálna hudobná show s viac ako 100 špičkovými umelcami na pódiu, ktorá sa uskutoční v areáli amfiteátra v obci Vinné, s atraktívnou kulisou Zemplínskej Šíravy a Vihorlatských vrchov, predstaví najkrajšie slovenské ľudové piesne v novom impozantnom šate.

Renomovaní slovenskí sóloví speváci rôznych hudobných žánrov ponúknu, v sprievode symfonického orchestra Slovenskí symfonici, speváckeho zboru LÚČNICA a ľudovej hudby SOKOLY, pod taktovou zemplínskeho rodáka, dirigenta Adriana KOKOŠA, výber tých najpopulárnejších folklórnych skladieb, ktorý určite ocenia nie len fanúšikovia tradičného slovenského folklóru, ale všetci milovníci kvalitnej hudby.

Najvyššiu umeleckú kvalitu koncertu garantujú prominentní interpreti, ako operné spevácke hviezdy Adriana KUČEROVÁ a Miroslav DVORSKÝ, rock-popová diva Katarína KNECHTOVÁ, populárny herec a spevák Filip TÚMA a folklorista Kristián DUFINEC s kapelou ICONITO. Moderuje Štefan SKRÚCANÝ.

V rámci sprievodného programu sa predstaví medzinárodne úspešný spevácky zbor z Michaloviec Pro Musica – Magnolia a Folklórny súbor ZEMPLÍN.

Príďte si vychutnať unikátny hudobný zážitok a zaspievať si Vaše obľúbené piesne, ktoré ešte nikdy nezneli tak veľkolepo.

Košický samosprávny kraj #folklorvofraku #rozhybanykraj #krajsveta #kosiceregion
Projekt bol podporený Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita sumou 5 000,- EUR

KUPUJ VSTUPENKY - BUY TICKETS

Galakoncert FOLKLÓR VO FRAKU 2022 Šírava